Bursa Food Point Gıda Fuarı ziyaretçilerimizi fabrikamızda ağırladık

Bursa Food Point Gıda Fuarı ziyaretçilerimizi fabrikamızda ağırladık

31 Mayıs – 1 Haziran 2022 tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde bu yıl 5. si düzenlenecek olan Bursa Food Point fuar etkinliğine katılan aralarında farklı ülkelerden sektör temsilcilerinin de yer aldığı çok sayıda ziyaretçimizi fabrikamızda misafir ettik. Yönetim kurulu başkanımız Sayın Burhan Sayılgan ile birlikte sohbet eden ziyaretçi heyete ŞENER Gıda serüvenimiz üzerine bilgilendirme yapılarak ürünlerimizden ikram ettik. Daha sonra konuk heyete fabrikamız gezdirilerek üretim süreçleri hakkında detaylı bilgi verdik. Heyette yer alan yabancı temsilciler ile ihracat süreçlerimiz hakkında görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurduk. Firmamızı fuar alanında ziyaret eden ve fabrikamızda ağırladığımız tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

 

31 Mayıs – 1 Haziran 2022 Bursa Food Point Gıda Fuarı Etkinliğindeyiz.

31 Mayıs – 1 Haziran 2022 tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde bu yıl 5. si düzenlenecek olan Bursa Food Point fuar etkinliğinde yerimizi alacağız.

60 ülkeden 200 yabancı alıcının Bursalı firmalarla buluşması beklenen ve 70’e yakın sektör temsilcisinin stant açacağı etkinlikte, çeşitli ülkelerden gelen yabancı alıcılar, firma temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirecek.

Yeni tatlarımızın ve yenilenen ürünlerimizin de vitrine çıkacağı fuara tüm ŞENER severlerin katılımlarını bekleriz.

 

 

 

5-7 Temmuz 2022 Gıda, İçecek İşleme ve Ambalaj Fuarındayız.

5-7 Temmuz 2022 tarihleri arasında Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek olan Gıda, İçecek İşleme ve Ambalaj fuarında yerimizi alacağız.

Yeni tatlarımızın ve yenilenen ürünlerimizin de vitrine çıkacağı fuara tüm ŞENER severlerin katılımlarını bekleriz.

 

 

 

Sağlıklı Gıda İçin Şener Gıda’dan Önemli Hamle

Şener Gıda, sektöründe örnek bir çalışmaya imza atarak Ar-Ge çalışmalarıyla imal edilen ürünlerin kontrol ve onayı için Bursa Gıda ve Yem Kontrol Merkezi Araştırma Enstitüsü ile iş birliğine gitti.

300’e yakın ürün çeşidi bulunan ve yaklaşık 120 çalışanıyla gıda sektöründe önemli bir rol üstlenen Şener Gıda, Ar-Ge odaklı ürünleri için Bursa Gıda ve Yem Kontrol Merkezi Araştırma Enstitüsü ile iş birliğini hayata geçirdi.

ODAK NOKTASI, AR-GE VE İNOVASYON

Şener Gıda ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’ne (TAGEM) bağlı Bursa Gıda ve Yem Kontrol Merkezi Araştırma Enstitüsü arasında Ar-Ge ve inovasyon odaklı iş birliği için protokol imzalandı. Şener Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Sayılgan ile Bursa Gıda ve Yem Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürü Yıldırım İstanbullu’nun protokolü imzaladığı törene Daire Başkanı Ramazan Bülbül ve Genel Müdür Dr. Nevzat Birişik de katıldı.

DOĞRU ÜRET, SAT, KAZAN VE PAYLAŞ

‘Doğru üret, doğru sat, doğru kazan, doğru paylaş’ misyonu ile 30 yıldır gıda sektöründe başarılı çalışmalara imza attıklarını belirten Şener Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Sayılgan, “Misyonumuz gereği şirketimizin güvenilir gıda üretim sistemini daha da geliştirmek için yeni bir hamle yaptık. Ar-Ge ve inovasyon odaklı imal ettiğimiz ürünler için bundan böyle Bursa Gıda ve Yem Kontrol Merkezi Araştırma Enstitüsü nezdinde TAGEM ile iş birliğine gittik. Karşılıklı kontrollü ve onaylı bir şekilde ürünlerimizi imal edip halkımızın beğenisine sunacağız. Bu proje, insan sağlığını ön plana alan örnek bir çalışma. Bütün gıda üreticilerine de bu noktada ön ayak olmak istiyoruz” diye konuştu. Bursa Gıda ve Yem Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürü Yıldırım İstanbullu da insan sağlığını ön planda tutan her çalışmanın destekçisi olduklarını belirterek “Bu çalışmada ana amacımız; iş birliğine dayalı araştırma projelerinin geliştirilmesi, Ar-Ge’ye dayalı araştırma, analiz ve üretimlerin yapılması. Şener Gıda’nın bu çalışmasının da gıda sektörü için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

FAO ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Heyetleri Fabrikamızı Ziyaret Ettiler

FAO ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Heyetleri; Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) desteği ile Tarım ve Orman Bakanlığı, İl Göç İdaresi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ortaklığında devam eden Proje kapsamında fabrikamızla işbirliği içerisinde yürütülen yöresel ürünler için “Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı” projesinde fabrikamızda eğitim gören kursiyerleri ve fabrikamızı ziyarette bulundular.

Kestel ve Gürsu Protokolümüz Fabrikamızı Ziyaret Ettiler

Kestel ve Gürsu Kaymakamlarımız, Gürsu Emniyet Müdürümüz, Gürsu Belediye Başkanımız, Kestel ve Gürsu Jandarma Komutanlarımız fabrikamızı ve Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Burhan Sayılgan’ı ziyaret ederek pandemi sürecinde alınan tedbirler ve üretim süreçlerimiz ile ilgili bilgi aldılar.

Güvenilir Gıda Seminerleri

BTSO-Güvenilir gıda tüketelim

Urge