MİSYONUMUZ

Doğru üret, doğru sat, doğru kazan,doğru paylaş…

1993 yılında başlayan üretim sürecimiz gelişerek günümüze kadar gelmiştir. İlk yıllarda sadece pekmez olan üretimimize sırasıyla reçel, helva, lokum, kakaolu fındık kreması ve tahin ilave edilmiştir.

Kuruluşun ilk yıllarında sadece Konya ve Bursa’da faaliyet gösteren bir firma hüviyetinde iken günümüzde gerek bölge müdürlükleri ile gerekse Türkiye genelinde birçok bayisi ile kurumsal bir marka haline gelmeyi başarmıştır.

Kuruluşundan 2010 yılının ikinci yarısına dek üretim Konya’da yapılmıştır. 2010 yılının ikinci yarısından sonra bünyesindeki yapısal değişikliklerle beraber üretim yeri üretime dair tüm yeniliklerle birlikte Bursa’ya alınmıştır.

Yenilenen yapısı, yeni üretim merkezi ve artan kalite anlayışımızla birlikte Bursa’dan ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmekteyiz.

Geleneksel tatlarımızı, dünyanın beğenisine sunan ŞENER HELVA, markanın ayrılmaz bir değeri haline gelen “Kalite Üretir” sloganını üretimin her aşamasında teknoloji, bilgi ve yenilikle buluşturmaktadır. Son teknolojiyle tüm üretim, makine ve donanıma sahip olan ŞENER HELVA, üretim kapasitesini ve ürün kalitesini daha da arttırarak helva, tahin, pekmez, reçel, lokum ve geleneksel Türk tatlıları üretiminin yanısıra, ARGE ünitelerinde yepyeni lezzetlerle buluşturmaktadır.

Kalite ve İş Liderliği Ödülü

Tüketici Kalite Ödülü 2009

Altın Adam Ödülü

AB Kalite Ödülü 2009

BİZİM İÇİN NE DEDİLER?

 • Merhaba , Kendi ismimin de aynı olmasından dolayı ilk defa İstanbul’da almıştım ürünlerimizden ve kalitesi cidden çok hoşuma gitti. Şu an İnegöl’de ikamet ediyorum ve hangi mağazalarda ürünleriniz var bunu öğrenmek istiyorum. […]

  Şener Şimşek

 • Merhaba Sizi kutlamak için yazıyorum. %70 meyve oranlı yaban mersini ve karadut reçellerinize bayıldım. Kavanozların içi meyve dolu; reçeller çok kıvamında ve tat olarak çok dengeli.İşinizi böyle güzel yaptığınız için teşekkür ederim… […]

  Sabri Özer

 • Merhabalar bir müşteri olarak ŞENER KAHVEYE HAYRANIM VE BAŞKA KAHVE İÇEMİYORUM, hepsi çok ağır geliyor, çevremdeki herkesede kahvenizi tavsiye edip birey olarak reklamını yapıyorum. Çok memnunum kahvenizi uzun seneler üretin lütfen çünkü […]

  Elif Yıldız

 • İyi günler, 840 gr. teneke kutu antep fıstıklı helvanızdan iki haftada üç kutu bitirdik, daha doğrusu oğlumuz bitirdi diyebiliriz. Hepimiz çok beğendik. Oğlum herşeyi yemiyor ama son sıralarda kahvaltıda gözünü sizin helvanızla […]

  Nisa ÇELİK

 • Selamlar. Sizin üretmiş olduğunuz 380gr kuru incir reçelini Çınarcıkta tatildeyken sabah kahvaltısına tadına bakmak için deneme amaçlı A101’den aldım. Aldığımıza pişman olmadık ve çok güzel tadı var… Tebrikler.

  Menderes ADNAN